65. godina Kino kluba Split

Objavio Tonči, 21/03/2017, pod: FILM, KINO KLUB SPLIT, KINO KLUB SPLIT

Šestim izdanjem godišnje Smotre obilježi će se 65. godišnjica Kino kluba Split. Program donosi niz audio-vizalnih radova nastalih u produkciji kluba kroz prethodnu godinu ali i filmove zlatne generacije Kino kluba koji će se vrtiti u Galeriji umjetnina.

Kino klub Split u suradnji s Galerijom umjetnina predstavlja bogat program povodom obilježavanja 65. godina postojanja, a proslava počinje 24. ožujka Smotrom VI te se nastavlja u utorak, 28. ožujka, kada će svi zainteresirani moći unutar postava zbirki u Galeriji umjetnina pogledati stalnu prezentaciju antologijskih filmova iz produkcije KKS-a.

SMOTRA VI – 65 GODINA KINO KLUBA SPLIT

PETAK 24.03.2017

19h (trajanje programa: 1h 25min)

1. Radionica video teatra Andrea Giuliana / „Samo prozor“ / eksperimentalni / 10’34”
2. Dino Grčić / „Dogmatic“ / eksperimentalni / 1’20”
3. Ante Bartulin, Lara Jerončić / „Featherwatch“ / dokufikcija / 2’41”
4. Graeme Cole / „Amateri or The Lost Innocents“ / igrani-eksperimentalni / 19’50”
5. Unfound People’s Video Technics – radionica Graema Cole-a / 10 eksperimentalnih vježbi četvoro autora: Tonči Kranjčević Batalić, Marin Tudor, Toma Kezić, Ivana Tucak / 25′
6. Rino Efendić / „Čudotvorna tvornica sinjska“ / dokumentarno-eksperimentalni / 6′
7. Toni Mijač / Justin’s Johnson – „Tvrd“ / glazbeni spot /4’31”
8. Marica Lalić, Sunčica Fradelić / „Video dnevnik: Pokret otoka“ / video reportaža /16’23”
9. Lili Zaneta / „Suton u interijeru“ / dokumentarni / 5’07”

21h (trajanje programa: 1h 10min)

1. Toni Mijač / Justin’s Johnson – „Ona voli“ / glazbeni spot / 3’20”
2. Eugen Bilankov / „Sivo“ / igrani / 7’39”
3. Igor Jelinović / „Morska pjena“ / igrani / 30’35”
4. Marko Jukić / „Med i mliko“ / igrani / 24’29”

SUBOTA 25.03.2017

17h (trajanje programa: 1h 10min)

1. Jure Knezović, Andrija Tomić / „Slobodni ljudi – betonske mase“ / dokumentarni / 20’05”
2. Josipa Menegelo, Davor Batinić / „Samo satelit“ / 6’20”
3. Alen Purtić, Ante Bartulin, Lara Jerončić / „Glondža“ / dokumentarni / 9′
4. Toni Mijač / DarkvuD – „Primi me u sobu (a u sobi sebe)“ / glazbeni spot / 4’37”
5. Jure Knezović / „Crven bili plavi“ / igrani / 9’48”
6. Ante Tomasović / „Zombiji ustadoše“ / igrani / 19’09”

19h (trajanje programa: 1h 20min)

1. Tonči Kranjčević Batalić / „Jurica – pravo muško“ / stalkerska fantazija / 7’29”
2. Ivan Jamić, Tonči Kranjčević Batalić, Tanja Minarik / „Nemoj da ti bude neugodno“ / eksperimentalno-dokumentarni / 9′
3. Joško Lalić, Marica Lalić, Ivan Lasić / „Hrabri ljudi“ / dokufikcija / 8’32”
4. Tonći Gaćina / „Turizam!“ / dokumentarni / 50′

21h (trajanje programa: 1h 20min)

1. Andrija Tomić / „Tupa materija“ / igrani / 6′ 27”
2. Tamara Bilankov / „AKT“ / igrani / 25’32”
3. Bruno Mustić / „Severina“ / igrani / 15’44”
4. Šimun Šitum / „Ritki zrak“ / igrani / 31′

UTORAK 28.03.2017

Od utorka 28.03. posjetitelji će u sklopu stalnog muzejskog postava Galerije umjetnina moći pogledati filmove zlatne generacije 60-ih godina, a kao prvi izbor odabrani su idući filmovi:

1. Lordan Zafranović – Koncert (1965), 15’33”
2. Ivan Martinac – Mrtvi dan (1965), 8’33”
3. Martin Crvelin – Bageri proždiru zemlju (1967), 5’22”
4. Vjekoslav Nakić – L’Abandon (1967), 5’32”
5. Ante Verzotti – Flouresecencije (1967), 4’26”

Oznake:

RSS 2.0 | trackback